A lap pénteki számában Guido Kalberer Heller Ágnessel készített interjút, aki leszögezte, hogy a jelenlegi kormány sem fasiszta, sem antiszemita, de szerinte fennáll a veszély, hogy előkészíti a talajt az ilyen mozgalmaknak. A filozófusnő kijelentette, hogy Orbán Viktor a populista céljai elérésére használja az antiszemitizmust, de ő maga nem antiszemita. A kormány politikáját „bonapartizmusnak” minősítette. Heller a svájci lapnak elmondta, hogy egész életében fenyegetve érezte magát, ezért a jelenlegi állapot nem jelent neki új érzést. Kifejtette, hogy ma Magyarországon még a többséghez tartozó emberek is fenyegetve érzik magukat, mivel az elbocsátások mindenkit érintenek. Megemlítette, hogy már sokan azok közül sem meggyőzhetőek Orbán politikájáról, akik egykor rá szavaztak.
Heller Ágnes az interjúban megállapította, hogy mivel Magyarország az EU tagja, ezért a kormány nem tehet meg bármit, továbbá Orbán Viktornak kompromisszumokat kell megkötnie, hogy pénzt kaphasson. Szerinte ez azért jó, mert egyébként még erősebben korlátozták volna a polgárok szabadságát – így viszont Orbán sem a halálbüntetést nem tudja visszaállítani, sem a határokat lezárni. Heller aláhúzta: azért vádolták meg filozófus társaságát hűtlen kezeléssel, mert a társaság három zsidó és egy német tagja nem számít „igazi magyarnak”. Heller végül reményét fejezte ki, hogy a demokratikus ellenzék annyira megerősödik Magyarországon, hogy le tudják váltani a kormányt, de hozzátette: nem tekinti magát a mozgalom „fejének”.
A Tages Anzeiger egy másik írásában is foglalkozott hazánkkal: Bernhard Odehnal „Utcai csata a színház előtt” című cikke részletesen beszámolt a Dörner György kinevezése elleni demonstrációról. Kiemelte, hogy Dörner a Jobbik szimpatizánsa, és az „antiszemita” írót, Csurka Istvánt is magával vitte. Megemlítette, hogy a megmozdulás egyik transzparense szerint az Új Színház a „kormány propagandagépezetévé” változott. Kitért arra is, hogy skinhead ellentüntetők is megjelentek, akik azt ordibálták, hogy „mocskos zsidók”. Odehnal megírta, hogy a rendőrség több neonácit őrizetbe vett, ám a tiltás ellenére az Új Magyar Gárda tagjait nem vitték el. A publicista beszámolt arról is, hogy a kinevezés ellen osztrák, német, belga, francia és spanyol színházakban is tiltakoztak, Nagy-Britanniában pedig megjelent egy tiltakozó levél, melyet számos művész aláírt. Továbbá megemlítette Fischer Ádám Európai Néppárthoz írt levelét is, amelyben az Orbán elleni nyomásgyakorlásra szólította fel a képviselőket – idézi a Tages Anzeiger cikkét a Médianéző.